PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169178}

Córka botanika

Les Filles du botaniste
6,9 3 815
ocen
6,9 10 1 3815
Córka botanika
powrót do forum filmu Córka botanika

5/10

ocenił(a) film na 5

Film wart zobaczenia ze względu na muzykę (jak ktoś już napisał godną lepszej produkcji) i zdjęcia.Jakby to zabrać to co zostanie? Niestety film słaby, gra aktorska niezbyt lotna z wyjątkiem roli ojca. Choć jak się zastanowić to przy nędzy scenariusza i kiepsko napisanych postaciach, aktorzy niewiele mogą zrobić. Teatralne i egzaltowane sceny miłosne między bohaterkami są zwyczajnie kiczowate w scenerii rodem z XIXw. Reżyser chyba nie wiedział czy to ma być coś jakby odrealniony świat czy rzeczywistość. Nie przemawia do mnie ten "cudowny" romans rozgrywający się w ogrodowej samotni. Według reżysera w tym ogrodzie to niby tylko ten ojciec z córką pracowali potem jeszcze doszła Min Li. Totalna bzdura bo w takim miejscu (tej wielkości) powinno pracować pewnie z 10 osób. Co jest jasne dla każdego kto uprawiał choćby grządkę marchwi. Więc te romantyczne schadzki po krzakach szybko by ktoś zobaczył i doniósł władzy. W tej wersji zresztą cała historia wyglądałaby lepiej. Ten motyw ojca donoszącego na córkę totalnie nie pasuje do reszty filmu i jest doklejony na siłę. Jak porównam ten film do "Niebiańskich istot" P.Jacksona to niestety "Córka botanika" wypada naprawdę słabo.

ocenił(a) film na 7
heliconia

Myślę, że wiarygodność tego filmu jest sprawą drugorzędną. Zapewne Twoje spostrzeżenia są słuszne, mnie jednak owy film zdołał poruszyć. I nie ze względu na scenerię i może nazbyt wyegzaltowane sceny miłosne, jednak ze względu na zawartą w nim prawdę o świecie. Świecie niesprawiedliwym, absurdalnym i poprzez moje zamiłowanie do naiwności chciałoby się rzec, że też nierealnym. Nie sposób mi pojąć dlaczego córka tak biernie podporządkowuję się ojcu, nie sposób mi pojąć dlaczego umiera się za miłość. Inność tamtego świata mnie przeraża, przerażenie zaś silnie działa na człowieka, więc mimo wszystko twierdzę, iż film był dobry.

ocenił(a) film na 10
heliconia

Nie mogę czytać głupot w stylu: film nie jest wiarygodny bo... A może powinno tam pracować 15 osób? Na dobrą sprawę, w każdym filmie można doszukac się "braku wiarygodnosci". Np. w filmie MUCHA, koles co się przemienił, nie miał skrzydeł, a mucha przecież ma :-)

ocenił(a) film na 5
dr_fracor

Od filmów science-fiction z założenia nie oczekujemy wiarygodności. To raczej proste.
Ale też uważam, że to akurat czepianie się na siłę. Poza tym raczej zgadzam się z autorką tematu. Gdyby nie piękne widoki i ładna muzyka to nie wiele by ten film oferował.

ocenił(a) film na 5
dr_fracor

Ja oceniam film na 5 Ty na 10 to nie oznacza jednak, że piszę głupoty. Ja tak sobie myślę, że w tym filmie chodziło też o to, że trzeba szanować innych ludzi bo zwyczajnie mają do tego prawo nie sądzisz?
Przykład z ogrodem moim zdaniem jest tylko jednym z elementów, które powodują że nie wiadomo czy ten film ma mieć charakter poetyckiej opowieści o uczuciu czy dramatu zakochanych ludzi w społeczeństwie totalitarnym.

heliconia

zgadzam się z tobą. świetne zdjęcia i ładne plenery ale poza tym nic. oglądając ten film miałem wrażenie jakby ktoś nakręcił streszczenie a nie całą historię

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones