PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169178}

Córka botanika

Les Filles du botaniste
6,9 3 815
ocen
6,9 10 1 3815
Córka botanika
powrót do forum filmu Córka botanika

Średni ten film. Jedynie nie rozumiem jak można kogoś skazać na śmierć za.. homoseksualizm! Dobrze, że u nas tak nie ma.

tusia_love

ludzie do cholery, ostrzegajcie jak jest spoiler a już na pewno nie piszcie go w tytule wypowiedzi!

psujecie przyjemność oglądania innym :/ w dodatku komentarz na poziomie gimnazjalnego technofana

użytkownik usunięty
tusia_love

Racja: średni film który udaje film bardzo dobry, którym nie jest.

ocenił(a) film na 9
tusia_love

Weź pod uwagę że to są Chiny! Film jest świetny tylko trzeba się nad nim zastanowić.. nie każdy potrafi go zrozumieć.

użytkownik usunięty
loui_

Tak, trzeba brać pod uwagę kulturowe aspekty zawsze, ale czy jest świetny to już Twoja ocena. W każdym razie w takim filmie o tematyce takiej jaka w nim jest, wiele zależy od nastawienia, tzn. dla ktoś dla kogo homoseksualne kobiety są czymś bardzo śmiesznym i infantylnym, film będzie żałosny, a dla kogoś kto lubi się wzruszać że to coś pięknego itd., film będzie lepszym niż jest w rzeczywistości.

Jak dla mnie w filmie nie było pokazanej miłości, był trochę pusty, piękne zdjęcia, piękna sceneria, ale miłości tu nie pokazano wg mnie, a nie należę do osób które są nastawione negatywnie do dwóch kobiet razem.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się z loui_, która poruszyła ważną kwestie, czyli aspekt kulturowy. Chińczycy są, byli i będą 'inni'. Inni, czyli niezrozumiali, o innym podejściu do życia, innymi upodobaniami. Sądzę, że stworzenie tego filmu, który ja osobiście polecam, było dla reżysera pokazaniem problemu Chin lat 80-tych. Zresztą, to trwa do dzisiaj. Nie są dobrze nastawieni dla homoseksualistów, biseksualistów itp. Ale nie każdemu psu Burek na imię, więc nie można sugerować się tym, że wszyscy Chińczycy są tacy sami, tak samo myślą, tak samo postrzegają świat.
Co do filmu: piękna sceneria, wspaniałe barwy odosobnionego od społeczeństwa małego światka, ogrodu botanicznego. Wzruszający film idealnie ukazujący miłość dwóch kobiet, choć według mnie powinni więcej mówić ;)Polecam ^.^

Musze sie zgodzić, film jakoś mnie nie wciągnal, nie zainteresowal mnie zbytnio. Nie mam nic do kobiet, nawet po częsci je rozumiem, tylko facetow nie moge zrozumiec:p Takze, moje nastawienie, mozna powiedziec, jest neutralne.
Ale potwierdzam, jakoś nie widzialem tu wielkej milosci.
Pare intymniejszych scen, nie stworzy klimatu miłości. Brakuje tu czegoś...
Nie wiem czy to przez aktorki, a zwłaszcza tę francuską aktorkę?
Jakiś taki był zbyt mdły. Choć czasami pokazywał pazur.
Zdjęcia nawet ładne. Piękne plenery, ale muzyka mogłaby być lepsza - postawiono na orient, ale nie robiła wielkiego klimatu, ponownie, czegoś tu brakowalo. Ale, moze to przez to, ze przywiązuje wage do muzyki...

ocenił(a) film na 8
tusia_love

*SPOILER ALERT*

Chyba skazane na śmierć były za morderstwo (pobicie botanika łopatą w wyniku czego zmarł), natomiast mowa w sądzie odnośnie homoseksualizmu miała w oczach komunistycznych władz być dowodem na ogólny upadek moralny obydwu kobiet.

A to a propos poruszonego wątku:
The death sentence of Ming and An was considered impossible, since although homosexuality was discriminated against in China in the 1980s, people were not executed for it. According to Chinese criminal law, the judge's verdict reasoning "Due to their behavior, our country lost an excellent botanist, thus they must be punished" is regarded as totally ridiculous.[1]

http://en.wikipedia.org/wiki/Les_filles_du_botaniste

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones