PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169178}

Córka botanika

Les Filles du botaniste
6,9 3 814
ocen
6,9 10 1 3814
Córka botanika
powrót do forum filmu Córka botanika

Piękny.

ocenił(a) film na 8

Film trafił w moją wrażliwość w punkt. Przepiękna muzyka, bajeczne krajobrazy, cudownie ukazana miłość. Całość sprawia, że film przenosi w całkowicie inny świat ,z którego nie chcę się wracać. Owszem zarzuty o słabej fabule nie są bezpodstawne, aczkolwiek oprócz oczywistego wątku miłości pomiędzy kobietami, można przyjrzeć się kwestii obyczajów, relacji pomiędzy ojcem, a córką, pomiędzy kobietą, a mężczyzną etc. Szczerze mówiąc całość tworzy tak piękny obrazek, że nie potrafię podejść do tego filmu z odpowiednim dystansem i ocenić go obiektywnie, bo mnie on urzekł bez reszty. Być może bardziej trafi do wrażliwości kobiet, chociaż z doświadczenia wiem, że mężczyźni również potrafią ulec pięknu tego filmu. Szczerze polecam...

ocenił(a) film na 10
kasiaaaa121

SPOILER, SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPO ILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER
Podpisuje się pod Twoją opinią (moja ocena 10/10). Być może faktycznie można mieć zarzuty do fabuły. Mysle jednak, ze w rzeczywistosci, większosc krytycznych uwag niektórych osób ma poswiadome źródło w nieszczesliwym zakończeniu. Z pewnoscią, kazdy kto się "wciągnął w ten film chciał innego zakończenia.

dr_fracor

Film widziałem dawno ale jest piękny i muszę do niego wrócić. Klimat i muza jest świetna, tym co nie oglądali polecam. To jest jeden z filmów które siedzą w głowie.Podobnie jak filmy. Gymnast. czy When night is falling.-1995

ocenił(a) film na 7
dr_fracor

I gdzie tu spoiler?
Film dobry, ale mógł być zdecydowanie lepszy. Rozstrzelanie za homoseksualizm? Kara nieadekwatna do przestępstwa.

ocenił(a) film na 7
qqryqu

Przypomnij sobie, gdzie dzieje się akcja i ptaka powtarzającego; "Niech żyje Przewodniczący Mao!"..

kasiaaaa121

Nie planowałem obejrzeć tego filmu, trafiłem na niego przypadkiem i zdecydowanie polecam późną godzinę "lektury" tego dzieła. Jak pisze Kasia - muzyka i ujęcia, przedstawienie uczucia tak delikatnie i zmysłowo - to właśnie przyciąga. Film można oglądać słuchając go tylko...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones