PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269304}

Krucjata w dżinsach

Kruistocht in spijkerbroek
5,8 1 806
ocen
5,8 10 1 1806
Krucjata w dżinsach
powrót do forum filmu Krucjata w dżinsach

Chłopak na końcu filmu cofa się aby uratować dziewczynę która mogła by być jego 1000 X
prababką, ale nie o to mi chodzi
Potem cofa się do feralnego meczu który przegrała jego drużyna, wydarzenie to miała miejsce
zanim odbył swoją pierwszą podróż w czasie, skoro wygrał mecz nie miał powodu aby cofać się w
czasie, wniosek nie miał powodu aby w ogóle podróżować w czasie:-)
Tak więc te zdarzenie nie miało prawa się zdarzyć.

PawelK

UWAGA SPOJLERY:
Jak widać z powyższego, istnieją różne wersje tego filmu.
W "mojej" wszyscy aktorzy mówili po holendersku ;) i to nie koniec różnic:
W końcówce filmu główny bohater powraca, aby ratować ukochaną i już zostaje na dobre w średniowieczu (dostał po prostu wilczy bilet w jedną stronę, zresztą na własne życzenie - ech ta Stephanie Leonidas ;)) - zobrazowane jest to pojawiającymi się na stronach księgi ilustracjami obojga kochanków (co diametralnie zmienia wymowę filmu).
Nie ma więc mowy o pętli czasowej i możliwym paradoksie, o którym pisałeś - ergo jest to bardziej logiczna (wersja).
Zresztą sama maszyna (wehikuł) czasu też znajduje pokrycie w pracach fizyków (powiedzmy) współczesnych.
Mówię oczywiście o van Stockumie i jego "wirującym walcu".
Oczywiście rozwiązanie niedostępne dla współczesnej technologii (ale nie jest to film popularnonaukowy, a fantazja jeno i to przeznaczona dla nastolatków, a nie temat sympozjum dla naukowców).
Ale biorąc pod uwagę, że przedstawiona tu podróż mogła być rodzajem teleportacji (przemieszanie nie tylko w 3-wymiarowej przestrzeni, ale i w czasie) a więc przesyłanie nie materii (aczkolwiek doszło do rozerwania wiązań atomowych?! oryginału) a informacji właśnie i rekonstrukcja w innym czasie ciała takiego podróżnika z puli materii dostępnej (?!) w docelowym punkcie (średniowiecze) - taki pomysł wydaje się wielce frapujący (oczywiście pozostając w dalszym ciągu w postaci rozważań teoretycznych (choćby rozpędzenie walca do nieskończonej prędkości), niestety :P).
Zresztą cały film stanowi miłą odmianę i odskocznię od amerykańskich produkcyjniaków (kolejne odsłony jankesów na dworze króla Artura, czy "Looper") traktujących o tymże temacie (samo tło historyczne przedstawione z grubsza, ale nienagannie - krucjata dziecięca. (nie obraża inteligencji odbiorcy),
poza oczywiście jej (znanym z historii) tragicznym końcem (możliwość powstania "widełek" historii - czyli alternatywnej linii czasowej).
Bohaterowie też całkiem wiarygodni (dzięki niezłej grze aktorskiej) i chociaż sama historia nieodkrywcza i pozbawiona szaleńczej narracji i dramatycznych zwrotów akcji, jednak ogląda się przyjemnie.
W związku z tym dziwi mnie niska ocena tego filmu na F.W. - no ale może współczesna młodzież oczekuje od filmu rozrywkowego tylko seksu i mordobicia, a nie (lekkiego, co prawda, ale zawsze) zaangażowania szarych komórek.
Pozdrawiam
k.

kwadracik

Oto właśnie mi chodzi, piszesz że w twojej wersji zostaje na stałe w średniowieczu, według mnie jest to bardziej logiczne. w wersji tv której widziałem, wraca do teraźniejszości. I wygrywa mecz, co powoduje paradoks czasowy. o którym pisałem wcześniej

PawelK

Jeśli interesujesz się tematyką temporalną, lub chcesz podyskutować o takich filmach zapraszam do tematu dostępnego pod tym linkiem:
http://www.filmweb.pl/film/Deja+Vu-2006-228227/discussion/Filmy+o+tematyce+podr% C3%B3%C5%BCy+w+czasie,1106342
Znajdziesz tam tytuły do kilkudziesięciu (lepszych lub gorszych niestety :P) filmów o podróżach w czasie.
Następne w przygotowaniu (jak będę miał czas ;)) to podrzucę linki.

kwadracik

Dzięki:-)

Pamiętam jak kiedyś oglądałem serial Star Trek: Voyager tam też było mnóstwo podróży w czasie.

PawelK

Fakt, w serii Star Trek zawsze coś takiego przemycą :) (zarówno w filmach kinowych: Star Trek IV , jak i niedawny prequel głównej serii z 2009r., jak i serialach).
Ja Voyagera nie oglądałem.
Zatrzymałem się na The Next Generation i Deep Space Nine (a więc dawno :P), ale o ile mnie pamięć nie myli ;) to tam też pojawiały się takie wątki.
Pozdrawiam
k.

kwadracik

Ten nowy Star Trek to nie prequel to zbezczeszczenie prawdziwego Star Treka:-)

J J Abrams wszystko zniszczył.

PawelK

Nie wiem, nie znam się - ja z przeciwnego obozu ;) (oczywiście żartuję).
Ze ST obejrzałem wszystkie filmy kinowe (za wyjątkiem ostatniego, 2-go Abramsa) i seriale j.w..
Ciekawe, czy planowaną kontynuację SW również spieprzy :P

kwadracik

Ja tam wolę Star Trek, co do SW innych filmów jeśli nie będą reżyserowane przez Georga Lucasa nie będę uznawał :-)

PawelK

Lucas nie reżyserował epizodów V i VI (i chwała bogu), bo oprócz IV to te najlepsze :).
Jako reżyser (co widać po jego ostatnich "dziełach") jest już "wypalony".

ocenił(a) film na 6
PawelK

Ktoś nie zapoznał się ze znaczeniem słowa "umowność".

Der_SpeeDer

Ktoś powinien obejrzeć jeszcze raz "Back to the future" żeby zobaczyć jakie są skutki majstrowania z kontinuom czasoprzestrzennym przez nierozważnych nastolatków :D

ocenił(a) film na 6
PawelK

Ech... a tak już blisko byłeś załapania, do czego piję - ciepło, ciepło - ale ci się nie udało.

Der_SpeeDer

Przecież to był żarcik,, moja pierwsza wypowiedź, co nie zmienia faktu że zmienianie przeszłości może mieć złe skutki, słyszałeś o paradoksie dziadka:-)
Chyba że założymy że hipoteza wieloświatów jest prawdziwa, wtedy wszelkie modyfikacje w przyszłości mogą ujść płazem :--)

Der_SpeeDer

Przecież to był żarcik,, moja pierwsza wypowiedź, co nie zmienia faktu że zmienianie przeszłości może mieć złe skutki, słyszałeś o paradoksie dziadka:-)
Chyba że założymy że hipoteza wieloświatów jest prawdziwa, wtedy wszelkie modyfikacje w przyszłości mogą ujść płazem :--)

PawelK

Oi no gorszą bzdurą jest urodzenie samego siebie z sobą w "Predestination".

Charlie_Pace

LOL :D
Muszę to kiedyś obejrzeć.

PawelK

Tia i ludzie się jeszcze kłócili ze mną jak im mówiłem że to głupie.

Charlie_Pace

nie przejmuj się, też im to mówiłem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones